ozdoby - menubombki - strona domowa

Technologia

Nasze ozdoby są wykonywane ze szkła w 100% ręcznie.

Stworzenie bombki choinkowej wymaga udziału specjalistów z różnych dziedzin - mamy zaszczyt współpracować z najlepszymi w tej branży ludźmi. Proces powstawania ozdób jest bardzo złożony. Rozpoczyna się od zaprojektowania wzoru i wykonania jego rzeźby, a następnie odlania jej formy. Teraz następuje proces wdrażania wzoru w życie a ma to miejsce w dmuchalni - tam z rurki ze szkła sodowego dmuchacze tworzą szklaną bombkę. Ogrzewane w odpowiedni sposób ogniem gazowych palników szkło staje się plastyczne, dzięki czemu za pomocą formy nadaje się mu wybrany kształt. Jeśli jest taka potrzeba, do szkieletu doklejane są elementy stanowiące integralną część bombki, które decydują o jej późniejszej wyjątkowości.

Szkielet ozdoby musi przez kilka dni odpoczywać, by stało się pewne, iż bombka spełnia najwyższe normy jakości i odpowiednio przechowywana będzie służyć Państwu przez pokolenia. Uzyskawszy swój kształt szklana wydmuszka poddawana jest teraz procesowi srebrzenia. Daje jej to wyjątkowy i niepowtarzalny urok i sprawia że nakładane później lakiery nabierają odpowiedniego blasku.

Po posrebrzeniu bombka trafia na stoły artystów dekoratorów, którzy, używając farb, nadają jej niepowtarzalnie piękny wygląd. Ostatnią fazą procesu produkcji jest kontrola jakości bombki oraz umieszczenie jej w ochronnym opakowaniu.

Wykorzystana do produkcji naszych bombek technologia od lat pozostaje niezmienna, co pozwala utrzymywać najwyższą jakość produktów. Dzięki zastosowaniu właściwych dla manufaktury procesów produkcyjnych, doświadczeniu, talentowi i zaangażowaniu polscy producenci ozdób choinkowych są uważani za najlepszych na świecie. Tylko zmieniające się wzory i odpowiadające najostrzejszym normom komponenty używane przy produkcji są znakiem czasu.

Opcja, Uslugi internetowe, Outsourcing IT, Helpdesk

polityka prywatności